Otel Odalarının vazgeçilmez aksesuarları OTEL ODASI TELEFONLAR!

Otel ve konaklama sektörü, misafirlerinin en fonksiyonel ve kaliteli ürün ve aksesuarları beklediği bir sektör. Dolayısı ile otel ve konaklama sektöründeki tüm aksesuarların özenle seçilmesi gerekiyor. Ayrıca da zincir otellerde tüm otellerde standart cihaz ve uygulamaların sunulması da misafirlerin alışkanlıklarını destekler ve kolay kullanımı sağlar.

Şüphesiz otel ve konaklama sektörünün en önemli aksesuarlarından biri de OTEL ODASI TELEFONLARI. Bu cihazlar artık sadece bir telefon değil, multimedya ihtiyaçlarını da karşılayan komple bir cihaz.

Peki cihaz seçiminde nelere dikkat edilmesi gerekir!

 1. Bağlantı Türü: En önemli konu cihazın bağlantı türüdür. Bağlantı türü kullanılmakta olan TELEFON SANTRALİ teknolojisine bağlı olarak değişir. Telefon santrali yeteneklerine uygun olarak Analog veya IP tabanlı olarak tercih edilebilir. Analog bağlantı en eski ve klasik bağlantı yöntemidir. Telefon santralinde bulunan Analog abone kartlarından 2 adet fiziksel telefon kablosu bağlantısı ile odaya kadar gelen hat üzerinden çalışır. IP bağlantı ise en güncel bağlantı teknolojisi olup tamamen local network (LAN) üzerinden çalışır ve ekstra bir altyapı kurulumu gerekmez.
 2. Hareketlilik: Misafir memnuniyeti için hareketlilik ve mobil kullanım önemlidir. Oda içine konulan telefon cihazlarının kablolu / kablosuz olarak tercih edilmesi misafir memnuniyeti ve otel stratejilerine göre seçilmelidir. Kablolu çözümlerde misafir mutlaka telefon cihazına ulaşıp görüşme yapabilirken, kablosuz çözümlerde kablosuz el telefonu ile oda içinde hareket halinde kullanım mümkün olacaktır.
 3. Multimedya: Odaya konulacak birden çok cihazı tek bir donanımda toplamak hem prestij hem de kolay yönetilebilir çözümler sunacaktır. Örneğin odada ihtiyaç olabilecek alarm, saat, BT hoparlör, radio ve telefonun tek bir cihazda olduğunu düşünün. Üstelik bu cihaz Analog/SIP bağlantı ile bağlanabilir ve Kablolu/Kablosuz cihaz olabilir. Gerçekten inanılmaz bir konfor değil mi?
 4. Faceplate: Otel odalarındaki telefonların üzerlerinde Otel Adı, Logosu, Kontak bilgileri ve arama yöntemlerinin yazıldığı alanlardır. Bu alanlar karton şeklinde bastırılıp koyulabileceği gibi bazı modellerde display şeklinde de olabilirler. Böylelikle misafiriniz herhangi bir ek destek gereksinimi olmadan telefonun temel kullanım özelliklerini bulabilir.
 5. Altyapı Avantajı: İlk yatırım maliyeti otel ve konaklama sektörü içinde çok önemlidir. Son dönemde altyapı yatırımlarını düşük tutarak uç cihazlar üzerinden geliştirilmiş çözümler bulunmaktadır. Bu çözümlerden en güncel ve önemlisi ODA İÇİ KABLOSUZ misafir telefonlarıdır. Bu çözümde oda için 1 adet network kablosu, 1 adet kullanıcı lisansı, 1 adet network portu kullanılarak otel odası içinde 4’e kadar farklı telefon kullanımı mümkündür. Üstelik tüm cihazlar kablosuz olarak kullanılabilir.
 6. Kısa Arama Tuşları: Telefonlardaki kullanım kolaylıklarından biri de telefon üzerinde programlanabilir şekilde bulunan ve misafirlerin en sık aradıkları noktaların (Resepsiyon, housekeeping, misafir ilişkileri vb) tanımlandığı tek tuşlardır. Bu tuşların yanına konulacak ikonlarla yabancı misafirler içinde kolay anlaşılma sağlanabilir. Bu tuşlar fiziksel karton şeklinde etiketlenebileceği gibi display şeklinde de olabilir.
 7. Marka ve Kalite: Özellikle zincir otellede otel odası donanımlarının markaya ait bir şartnamesi vardır. Yeni yatırım oteller için gelecekteki planlamaya uygun olarak bu cihazların otel zincirlerinin genel şartnamelerine uygun marka ve kalitede olması yatırımın korunması için oldukça önemlidir.

Sonuç olarak, otel ve konaklama sektöründeki OTEL ODASI TELEFONLARI, otel işletmecisi şartnamelerine uygun, bütçe ve misafir profilinizin ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılayacak şekilde seçilmelidir. Temel ihtiyaçları belirledikten sonra, ürün incelemelerini okuyarak ve demo cihazları esteteki ve fonksiyonel olarak denedikten sonra karar vermenizi öneririz.

 • Analog yada IP (SIP)

 • Kablolu yada Kablosuz (Dect)

 • Telefon yada Multimedya Set

 • Ekranlı yada Ekransız

 • Az yada Çok Tuşlu

Otel yatırımlarınız için en doğru iletişim cihazını seçmelisiniz!

Otel ve konaklama tesisiniz için hem yatırımlarınızın korunması ve hem de üst düzey müşteri deneyimi ve memnuniyeti için doğru ürün seçmelisiniz. Böylelikle çok uzun yıllar işletme stratejisi ve teknoloji olarak yatırımınızı korursunuz. SHN Teknoloji olarak sektördeki yüksek deneyim ve tecrübemizle Haberleşme Sistemleri ve Otel Odası Telefonları alanında tüm projelendirme, demo ve tekliflendirme süreçlerinde güvenilir bir iş ortağınız olmak isteriz.

Yeni teknolojilerden haberdar olmak için kayıt olun!